Niesamowite Muzeum Obrony Wybrzeża w Jastarni

0
2166

Jesteś pasjonatem wojskowości i wszystkiego co z tym związane pod względem historycznym- dobrze trafiłeś!

Jakby przenieść się kapsułą czasu w odległą przeszłość II Wojny Światowej.

Znajdziesz tu wspaniałe eksponaty. Muzeum to kilka obiektów: 3 stanowiska artyleryjskie , wieży kierowania ognia i  dwóch  schronów.

Część schronów jest na plaży. Ogólnie to region Jastarni, tuż przed Helem. Można tam wejść!!!

Największe wrażenie zrobiła na mnie gigantyczna wyrzutnia , cała z betonu, na której czułam się jak mróweczka, taka jest wielka!

W muzeum jest sala telewizyjna, gdzie czarno białe filmy obrazują , jak działała wyrzutnia. Ja byłam kilka lat temu, to były fotele a la wczesny Gierek, teraz podobno je wymieniono.

Wspaniałe książki historyczne i o muzeum znajdziesz tutaj

Chodząc po muzeum moje dzieci były zachwycone, a syn po prostu „zwariował”, na własne oczy zobaczył czołg, który mógł dotknąć !

Na dole fortecy można było zobaczyć rekonstrukcję gabinetu lekarskiego z czasów wojny, wiele rzeczy wyłowionych z morza po wojnie.

Aranżacja muzeum sprzyja działalności różnego rodzaju grup rekonstrukcyjnych. Myślałam, „że padnę ” jak zobaczyłam jak facet, wychodzący z luksusowego auta otwiera bagażnik, zdejmuje garnitur i ubiera replikę munduru wojskowego. Kręcono tu zdjęcia do rekonstrukcji gry Call of Duty. Pełno aut, niektóre z USA, słychać było wiele języków obcych.Oryginalne pojazdy wojskowe , wspaniała atmosfera, to miejsce na niebanalne wakacje.

Tanie wczasy? Jak najbardziej. Zamiast bezproduktywnie prażyć się na plaży Juraty, warto poznać historię i podszkolić się z licznych plansz informacyjnych na terenie muzeum.

Dla dzieci niesamowita atrakcja, dla seniorów, wspomnienia z dawnych lat.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj