Budzów – czołgi i inny sprzęt wojskowy

0
277

Kiedy jechałam w maju 2023 trasą obok Budzowa, z moim małżonkiem jako kierowcą, z dołu trasy, bo teren bardzo górzysty, widziałam rakiety, wyrzutnie. Wtedy to był czas, kiedy cała Polska szukała zaginionych trzech rosyjskich rakiet.

Bus Johanki – rocznik 2001 daje radę w każdych warunkach

Nasze auto ledwo wjechało – tak było stromo. Na górze okazało się, że sprzęt stoi na prywatnej posesji, a obok jest przepiękny kościół, który opiszę w osobnym artykule.

Na poniższym zdjęciu widać część stromej drogi, naprawdę wjazd był wyczynem dla naszego wiekowego Fiata Doblo.

Budzów – parę słów o miejscowości

Budzów – wieś w Polsce, położona w Beskidzie Makowskimwojewództwie małopolskim, w powiecie suskim, w gminie Budzów[4][5]. Siedziba gminy Budzów.

Budzów znajduje się w Beskidzie Makowskim, między wschodnią częścią Pasma Koskowej Góry a Pasmem Chełmu. Zabudowania i pola Budzowa zajmują dość rozległe dno doliny Paleczki i jej dopływu – Jachówki, oraz zbocza obydwu pasm. Przez miejscowość przechodzi droga wojewódzka nr 956[6]. Do miejscowości należą przysiółki: Mirochówka i Zimzielówka.”

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Budzów_(województwo_małopolskie)

Prywatna kolekcja w Budzowie imponuje eksponatami

Na pewno panowie Sympatycy 50ok.pl dokładnie wiedzą, co to za sprzęt. Ja jako kobieta nie znam się na tym, ale imponuje mi zgromadzenie takiego sprzętu w jednym miejscu.

Nieco więcej widziałam w Muzeum Wojska Polskiego w Kołobrzegu, ale przecież to prywatna kolekcja.

Podsumowanie

Zapraszam na kolejny reportaż z Budzowa, opiszę lokalny kościół.

Panu, który z pasją gromadzi ten sprzęt gratuluję pasji. Największą zagadką dla mnie, jak te ciężkie pojazdy wwieziono na taką stromą górę.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj