Zamek Drahim tajemnicze i piękne miejsce …

0
1764
fot.Johanka

Kiedy wracałam teraz, we wrześniu, znad morza, po drodze ujrzałam piękne miejsce położone pośród dwóch jezior. Obecnie już wiem, że to Jezioro Drawsko i Jezioro Żerdno. Miejscowość Stare Drawsko.

Najpierw ujrzałam kościółek o charakterystycznej dla Pomorza architekturze.

Zamek na wzgórzu

Na wysokim wzgórzu, niedaleko tego kościoła, który mnie urzekł, stał…zamek, a właściwie jego ruiny. Wchodziło się kamiennymi, nierównymi schodami, powiem, nie dla osób starszych z problemami a chodzeniem, ta opcja odpada.Wszyscy inni dadzą radę !

Uśmiałam się, bo pierwsze co ujrzałam, zamek zaprosił mnie na:

Nie dosłownie, widocznie odbywają się tu jakieś eventy. Na stronie zamku dowiedziałam się, że nawet organizują tu czasem prawdziwe wesela i różne lokalne imprezy.

Obok zamku znajduje się stylizowany na zabytkowy drewniany wóz oraz… łódź, w której jest bar z rybami, z tyłu wspomniane wcześniej jezioro. Pływały na nim kaczki i łabędzie.

Zamek na wzgórzu

Zamek dookoła jest zadbany, a wewnątrz mini muzeum. Bilet dość drogi jak na oferowane atrakcje bo 12 zł, ulgowy 8 zł.

Po powrocie do domu zajrzałam na stronę internetową zamku.Doczytacie wiele ciekawostek historycznych, których tu, z powodu braku miejsca nie wymieniam.

Ciekawe książki na temat zamku Drahim i innych zabytkach w Polsce znajdziesz tutaj

Trochę geografii i historii

Był wzniesiony w latach 1360-1366. Ruiny wpisano w 1959 do rejestru zabytków.Obiekt czaruje i kusi zwiedzających nie tylko lokalną historią ,ale swoją własną. Można tu zwiedzić, nie tylko zabytkowe mury, ale średniowieczną broń, zbroje i …narzędzia tortur.

Zamek warowny joannitów w Starym Drawsku znajduje się w gminie Czaplinek, w województwie zachodniopomorskim.

Zaproszenie

Zapraszam Was do odkrywania zabytków naszej pięknej Polski!

Zmotoryzowani seniorzy, siadamy do po pojazdów swoich czy rodziny i przemierzamy województwo zachodniopomorskie . Tani wypoczynek, dla wszystkich, tak, to jedno z tych miejsc, nie tylko latem!

Nie siedzimy na kanapie, ruszamy się ! Zwiedzanie, ruch i zdrowe powietrze, to znajdziecie w Starym Drawsku!

Johanka

Fotografie: Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj