Krasiejów: JURA – PARK na Opolszczyźnie -lepiej niż gdzie indziej!

0
4452

Krasiejów: JURA – PARK na Opolszczyźnie – niebywała atrakcja!

Krasiejów, mała miejscowość niedaleko Ozimka w województwie opolskim znalazła sposób na likwidację lokalnego bezrobocia i rewitalizację dawnych terenów poprzemysłowych.

Na wielkim obszarze utworzono Park Nauki i Rozrywki, Jura Park, pełen postaci dinozaurów w ich naturalnej wielkości.

Idziesz ścieżką edukacyjną, a tu nagle zza krzaka wyłania się dinozaur, którego można dotknąć,gdyż figury są z tworzywa. Gratka i bajer dla dzieciaków.

Jest tunel czasu, jurajska plaża i bar nad plażą, park rozrywki, karuzele.

Jest część zadaszona, która jest poświęcona lokalnemu wykopalisku dokonanemu w 1993 roku – szczątek opolskiego dinozaura ( widać, przez szklaną podłogę).

Weź dzieci, wnuczki i przyjedź, niezapomniane uczucia !

Jak tam byłam w to lato, spotkałam turystów nawet z Warszawy, którzy tu przyjechali specjalnie! Przed samym Jura Parkiem, jest olbrzymi parking, którego nie powstydziłby się supermarket! Tyle ludzi  tu przyjeżdża!

Na terenie parku jest restauracja,  w której można kupić obiad, w którym kupujący sam komponuje swój posiłek. Osobiście dobierasz własne posiłek, menu dla seniora? Tak , to tu.

Książki o dinozaurach znajdziesz tutaj

Jest jurajskie oceanarium, w których w postaci multimedialnej widzimy dawne gady pływające w wodzie. Kto tam pojedzie i otrzyma darmowe okulary 3D, dozna niezwykłych przeżyć. Okulary 3D  „zdajemy” przy wyjściu.

Jeździ tu lokalna kolejka, wyjazd jest co godzinę,  i objeżdżamy cały obszar, także jest to wspaniała oferta dla seniorów, którzy nie mają siły na długie chodzenie.Choć trzeba przyznać, że jest dużo ławek, dla odpoczynku, miejsc relaksu , gdzie można kupić lody, czy napić się kawy.

Trzeba mieć wygodne buty, przewiewną odzież, bo teren jest rozległy, ale przyjazny.

Jest punkt z przysłowiowymi pamiątkami i niesamowite KINO 5D.

Polecam, rzut beretem od Opola!

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj