KALBORNIA cudowne miejsce na odpoczynek

0
2405
https://www.nat.pl/nasze-obiekty/ow-inter-piast

Niedawno spotkałam na mieście moją świeżo emerytowaną koleżankę Halinkę. Wyglądała kwitnąco, szła z wnuczką Patrycją. Spytałam , czy była na wczasach, bo wygląda jak z żurnala…

Relacja Halinki

Halinka z błyskiem w oku powiedziała mi , że odnalazła cudowne miejsce na wypoczynek. Okazało się, że była w Kalborni , w województwie Warmińsko Mazurskim, w zacisznym ośrodku położonym bezpośrednio nad jeziorem Dąbrowa Wielka.Cały obiekt znajdował się w rozległym terenie leśno-parkowym. Mówiła, że zaledwie 60 km od Olsztyna!

Opowiadała jak wiele atrakcji tu „zaliczyła”, jak wspaniale spędzała czas z wnuczką. Nawet, jak sama o sobie powiedziała ” na stare lata” poznała podstawy tenisa, bo było możliwe skorzystanie z oświetlonego kortu.

Lokalne atrakcje

źródło: https://www.nat.pl/nasze-obiekty/ow-inter-piast

Wnusia szalała w sali zabaw, cały obiekt był tak przygotowany, że babcia z wnuczkiem – jak i młoda mama z dzieckiem wypoczną, gdyż pociechy mają co tu robić, szczególnie na placu zabaw!

Na miejscu istnieje też wiele innych atrakcji:wypożyczalnia rowerów,sprzętu wodnego, zadaszone miejsce na ognisko czy grill.Jest też przystań żeglarska!

Seniorzy na pierwszym miejscu!

Seniorzy mogą odpocząć od zgiełku, w tej oazie spokoju i ciszy, ciesząc oczy pięknem jezior i wodnych oczek. Grzybiarze , czy wędkarze,też znajdą coś dla siebie!

Halinka mówiła, że jak wnuczka zasnęła, wymykała się z sąsiadką z pokoju obok, koło ośrodka, by oglądać cudowne zachody słońca nad jeziorem,a jak sama stwierdziła, piękna tego nie da się ubrać w słowa.

Ośrodek jest przyjazny niepełnosprawnym i Halinka powiedziała, że były osoby na turnusie.Moja przyjaciółka skorzystała z oferty dla seniorów, co zoptymalizowało koszty pobytu. Zresztą, ośrodek ma obiekty o różnym standardzie, każdy znajdzie coś dla siebie!

źródło zdjęć :https://www.nat.pl/nasze-obiekty/ow-inter-piast

Do obejrzenia w pobliżu:

Zamek w Nidzicy; Pola Grunwaldu, gotycki zamek kapituły warmińskiej w Giżycku.

Moje postanowienie na przyszłość: koniecznie muszę tu przyjechać osobiście.Halinka tak mi polecała pobyt tu, smaczną kuchnię tego regionu, wypoczynek na łonie przyrody, bez hałasu, że aż jej już zazdroszczę ,że tu była.

Szkoda, że jeszcze nie mam wnuczków, ale przecież mogę wziąć małżonka i wypocząć, jak mówił klasyk” w miłych okolicznościach przyrody!

Zapraszam do Kalborni.

Johanka

zdjęcia pochodzą z: źródło :https://www.nat.pl/nasze-obiekty/ow-inter-piast

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj