Malownicza Szczytna i okolice sposób na relaks

1
2185
źródło:https://www.nat.pl/nasze-obiekty/owr-relax

Niedawno spotkałam koleżankę Marysię, z którą znamy się od lat, gdyż studiowałyśmy razem w Opolu. Była z mężem , niosła walizkę , mąż wielki plecak, a ona „cała w skowronkach”. Spytałam, co taka rozpromieniona.

źródło zdjęć: https://www.nat.pl/nasze-obiekty/owr-relax

Relacja Marii z wczasów

Z entuzjazmem mówiła, że wraca właśnie z wczasów, które wykupili w ośrodku wypoczynkowym położonym pomiędzy Szczytną a Dusznikami, gdzie dogodny dojazd latem jak i zimą czyni ten ośrodek jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Opowiadała, że obsługa w ośrodku była na najwyższym poziomie, a jedzenie lepsze niż gdzie indziej. Z jej relacji wynikało, że było świeże, zdrowe, lekkostrawne. Jak w domu!

źródło zdjęć: https://www.nat.pl/nasze-obiekty/owr-relax

Była zadowolona z tej domowej atmosfery i dogodnej oferty cenowej, mimo trwającego sezonu turystycznego.

Jakie atrakcje w ośrodku ?

Oprócz świetnej atmosfery, pięknych widoków okolicy, do dyspozycji mieli kawiarnię, jadalnię, salę balową, świetlicę WiFi, siłownię, bilard, stoły do tenisa stołowego, możliwość wypożyczenia za darmo kijków Nordic Walking.

źródło zdjęć: https://www.nat.pl/nasze-obiekty/owr-relax

Były korty tenisowe, możliwość wypożyczenia roweru. Dzięki temu oboje nieco schudli, ważne, że w zdrowy sposób!

Marysia postanowiła, że zimą znowu pojadą, bo obsługa powiedziała, że jest niedaleko lodowisko naturalne!

źródło zdjęć: https://www.nat.pl/nasze-obiekty/owr-relax

Co można zwiedzić w okolicy?

Zimą w okolicy Dusznik Zdrój są oświetlone trasy biegowe, w sumie całe 200 km.Na nich przygotowywał się do startów nasz mistrz olimpijski Tomasz Sikora!

Niedaleko w dzielnicy Dusznik jest ośrodek narciarski w Zieleńcu, z wieloma trasami narciarskimi i wyciągami, część z nich jest oświetlona o zmroku. Śnieg jest w roku nawet 150 dni w roku , w razie jego braku – dzięki sztucznemu naśnieżaniu.

Ziemia Kłodzka jest urzekająca o każdej porze roku, zwłaszcza wspomniane Duszniki Zdrój, które swe początki mają w XV wieku!

Jest tu piękny Park Zdrojowy, położony w przepięknej dolinie Bystrzycy Dusznickiej, część uzdrowiskowa miasta leży nieco na uboczu, co zapewnia kameralność i spokój, ale przecież o to nam chodzi jak wyjeżdżamy do kurortów! Miasto z częścią uzdrowiskową łączy Aleja Fryderyka Chopina.

W Dusznikach Zdrój jest piękna kolorowa fontanna, są koncerty muzyczne połączone z pokazami światło dźwięk .

Sąsiednia -urokliwa Szczytna niedawno została zrewitalizowana, powstało wiele nowych obiektów, należy wspomnieć Ławeczki: Szwejka, Zagłoby, makietę mamuta na ulicy Kościelnej, neogotycki Zamek Leśna na Szczytniku, wiele innych nowości w okolicy.

Zabieraj małżonka, dzieci lub wnuki, wyjeżdżaj po zdrowie i kondycję !

Oferta nie tylko dla seniorów!

Wczasy w Szczytnej są wspaniałe o każdej porze roku!

Zapraszam

Johanka

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj