KOŁOBRZEG -polski kurort dla każdego

0
2911
fot.Johanka

Nawet nie liczę ile razy byłam w Kołobrzegu, albowiem wielokrotnie przez to miasto jechałam do Dźwirzyna, gdzie zakład mojego taty miał ośrodek wczasowy. Animatorzy kulturalni, dawni ( KAOWCY) z tego ośrodka często organizowali wycieczki do Kołobrzegu.

fotografie: Johanka

Ciekawostka

Nie wiem, czy wiecie, ale Kołobrzeg to nie tylko miasto nadmorskie . Jest też wspaniałym przykładem harmonijnego współistnienia parków i zabudowań.

Fotografie Johanka

Jest ich tu bowiem sześć,a najstarszy, im. Stefana Żeromskiego utworzono w XIX wieku.

Nie sposób nie wspomnieć, o imponującym pomniku zaślubin z morzem , wybudowanym tutaj w 1963 roku. Jego monumentalny charakter do dziś robi wrażenie.Czujemy się jak mrówki 🙂

fot.Johanka

Zdrowie- sanatoria dla każdego w każdym wieku

Bogata oferta leczenia sanatoryjnego czyni ofertę wypoczynku w tym mieście całoroczną. Istnieje tu 25 ośrodków sanatoryjnych, 30 basenów!!!

Dorośli mogą tu leczyć dolegliwości układu oddechowego, krążenia, wydzielania wewnętrznego i przemiany materii ( głównie cukrzycę i choroby tarczycy).

Pobyt dla dzieci jest wskazany przy leczeniu astmy oskrzelowej, ogólnie chorób układu oddechowego, zaburzeń odżywiania i przemiany materii ( cukrzyca, otyłość; choroby tarczycy).

Wspomnienia z dawnych lat a teraźniejszość

Gdy dzisiaj sobie to wspominam, sama nie wiem co mnie bardziej urzekło: rozległa plaża, liczne deptaki z punktami gastronomicznymi, zabytki, kościoły, czy 220 metrowe molo.

Molo w Kołobrzegu; rok 1982_archiwum rodzinne Johanka

Widok współczesny molo i okolic_fot.Johanka

Bo Kołobrzeg ma wiele odcieni. Każdy znajdzie coś dla sobie.

Seniorzy znajdą oferty skierowane specjalnie do nich, matki z dziećmi szerokie spacerowe dróżki, rozległą plażę dla milusińskich.

Ale hitem jest latarnia morska do zwiedzania za małe pieniądze i widok z samej góry na port.Coś wspaniałego.Te świetnie przedstawione eksponaty , które , nam, szczurom lądowym pozwalają poznać życie prawdziwych wilków morskich.

fotografie : Johanka, zdjęcie czarno- białe rok 1975 ( Johanka za młodu); porównanie dawniej /dziś

Istnieje w Kołobrzegu Muzeum Oręża Polskiego, które ma kilka filii .

Ja po latach wróciłam do tej filii, którą kocham najbardziej. Przenieśmy się 40 lat temu w czasie …Mała Johanka i obecny eksponat muzeum.Podobny.

zdjęcie czarno białe Johanka w 1976 roku_archiwum rodzinne

Kończąc moją opowieść o Kołobrzegu zapraszam Was na wypoczynek , o każdej porze roku!

Johanka

I na koniec mała galeria Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu moim okiem i aparatem 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj