Jak wybrać ciśnieniomierz?

0
8231

Wszystkie osoby, którym zdarzają się spore wahania ciśnienia krwi, są czułe na zmiany pogody lub chorują na nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze, bezwzględnie powinny zaopatrzyć się w urządzenie do pomiaru ciśnienia w domu. Ich użycie i otrzymany wynik ułatwią decyzję, czy w danym momencie można wziąć tabletkę, wypić kawę, lub pozwolić sobie na aktywność fizyczną.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie popularnych modeli ciśnieniomierzy, które nie uszczuplą zbyt mocno zawartości portfela. Są tutaj produkty, które kosztują jedynie kilkadziesiąt złotych, ale spełniają swoją podstawową funkcję – szybko i w warunkach domowych, automatycznie mierzą ciśnienie.

Tech-Med TMA 500 PRO

Foto: Materiały prasowe

Najpopularniejszym modelem według porównywarki cen ceneo.pl okazuje się TMA-500 PRO od firmy Tech-Med. Jest to urządzenie przeznaczone do pomiaru ciśnienia krwi na ramieniu. Rozpoczęcie pracy tego modelu odbywa się poprzez przyciśnięcie tylko jednego przycisku, więc osoby starsze nie będą miały żadnego problemu z obsługą. Do tego ciśnieniomierz ma bardzo czytelny wyświetlacz LCD, więc do sprawdzenia wyniku nie potrzebne będą okulary. Producent podaje, że jego sprzęt posiada też funkcję wykrywania objawów arytmii. Sprawdź ofertę.

KARDIO-TEST KTA-168

Foto: Materiały prasowe

Tym razem przedstawiamy ciśnieniomierz nadgarstkowy. Jest on wyjątkowo mały i ergonomiczny. posiada jednak duży wyświetlacz, na którym możemy odczytać ciśnienie skurczowe, rozkurczowe oraz tętno po zakończeniu każdego pomiaru. Urządzenie posiada funkcję wykrywania objawów arytmii serca. Dodatkowo możemy przechowywać w nim otrzymane wyniki – dla trzech osób po czterdzieści odczytów. KTA-168 zasilane jest bateriami AAA. Sprawdź ofertę.

Tech-Med TMA-3 BASIC

Foto: Materiały prasowe

Trzecia nasza propozycja to Tech-Med TMA-3BASIC. Jak sama nazwa wskazuje jest to wersja podstawowa, która służy do kontrolowania ciśnienia i tętna poprzez pomiary dokonywane na ramieniu. Ciśnieniomierz oczywiście wykrywa objawy arytmii, ale też dodatkowo klasyfikuje poziomy ciśnienia. Urządzenie posiada też funkcję zapamiętywania wyników, wyświetlając również ich datę i godzinę. Sprawdź ofertę.

Microlife BP A2 Basic

Foto: Materiały prasowe

Ten ciśnieniomierz jest najdroższym w naszym zestawieniu. Mierzy ciśnienie poprzez umieszczenie go na ramieniu. Urządzenie zasilane jest bateriami, więc możemy regularnie go używać nie tylko w domu ale również podczas wakacji, czy innych wyjazdów. W pamięci Microlife BP A2 zapisuje się 30 ostatnich pomiarów razem z datą i godziną ich wykonania. Jak wszystkie modele, ten również wykrywa arytmię serca, a dodatkowo klasyfikuje ryzyko wg WHO. To porządne i bardzo skuteczne urządzenie. Sprawdź ofertę.

Esperanza Vitality ECB002

Foto: Materiały prasowe

Na koniec zestawienia pięciu najpopularniejszych ciśnieniomierzy prezentujemy najtańsze urządzenie, które wyprodukowała firma Esperanza. Charakteryzuje się bardzo wysoką jak na swoją cenę dokładnością pomiaru. Wyróżnia się jednak nie tylko ceną ale również ilością zapamiętywanych pomiarów – w pamięci urządzenia znajdziemy ich aż 90. Do tego dochodzi jeszcze duży i czytelny wyświetlacz, co oznacza dobry ciśnieniomierz możemy zakupić już za około że za około 50 zł. Jest to model mierzący ciśnienie na ramieniu. Sprawdź ofertę.

 Warto zainteresować się również trzema innymi popularnymi modeli w naprawdę niskiej cenie. Proponujemy dodatkowo jeszcze jeden model marki Beurer BC 32

Foto: Materiały prasowe

Sprawdź ofertę

oraz dwa modele firmy Tech-Med TMA 875B

Foto: Materiały prasowe

Sprawdź ofertę

oraz Tech-Med TMA-200 

Foto: Materiały prasowe

Sprawdź ofertę

Zachęcamy do przejrzenia wszystkich dostępnych modeli w sklepach internetowych. Sprawdź oferty.

Dobry, niezawodny ciśnieniomierz w domu nie tylko seniora bardzo potrzebny sprzęt. Po 50 roku życia ciśnienie tętnicze zawsze powinno być od kontrolą.

Na podstawie http://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/cisnieniomierz-jaki-wybrac/xk65t6q

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj