Jaki telefon dla osoby starszej?

0
4366

Najważniejsze kryteria przy wyborze telefonu dla seniora to z pewnością duże klawisze, wytrzymała  bateria i prosta obsługa. Warto jednak przyjrzeć się też innym funkcjom.Czy każdy ekran będzie dobry? Niestety nie. Najlepiej wybrać model z monochromatycznym wyświetlaczem, który charakteryzuje się dobrym kontrastem, dzięki czemu napisy są lepiej widoczne. Następną ważną sprawą jest łatwość w używaniu interfejsu. Większość telefonów działa pod kontrolą skomplikowanych systemów operacyjnych, które mogą być zdecydowanie zbyt trudne do pojęcia przez osoby starsze. Komórki dla seniorów nie potrzebują takiej ilości funkcji i aplikacji, co smartfony. Kolejną istotną sprawą jest łatwość w zapisywaniu numerów telefonów. Ważne, żeby miał on możliwość zaprogramowania przycisków do szybkiego wybierania numerów bez konieczności wprowadzania całego numeru.

Overmax VERTIS 1820 

Ma wszystkie niezbędne funkcje, które musi posiadać telefon seniora. Duże klawisze znacznie ułatwią jego obsługę. Natomiast zdjęcia przy kontaktach przydadzą się w wyszukiwaniu. Dzięki wymiennej baterii telefon może służyć nam lata! Wszystko to sprawia, że jego użytkowanie nie stanowi żadnego problemu. Ciekawą opcją, jaką oferuje producent jest przycisk SOS z tyłu telefonu. Po jego naciśnięciu wykonane zostaje połączenie awaryjne i powiadomienie najbliższych lub pogotowia. Sprawdź najtańszą ofertę!

Wyświetlacz: 1,77 cala

Odczyt kart pamięci: do 32 GB

Funkcja SOS: Tak

Radio: Tak

Bluetooth: Tak

Manta TEL1714 

Ten model podobnie jak przedni posiada przycisk SOS. Jedyna różnica jest taka, że umiejscowiony został z przodu telefonu, a nie z tyłu. Wyróżnia go to, że posiada tylny aparat. Co prawda nie dorównuje on aparatom w najnowszych modelach telefonów, ale z pewnością sprawdzi się dla osoby starszej. Jego waga jest niewielka, dzięki czemu idealnie ułoży się w dłoni użytkownika. Sprawdź najtańszą ofertę!

Wyświetlacz: 1,77 cala

Odczyt kart pamięci: do 8 GB

Funkcja SOS: Tak

Radio: Tak

Bluetooth: Tak

myPhone Halo mini 

Wyposażony został w czytelny, kolorowy wyświetlacz o wielkości 1,77 cala oraz dużą, intuicyjną klawiaturę. Bateria o pojemności 800 mAh pozwoli na użytkowanie z telefonu przez nawet 10 dni bez konieczności ładowania. Również posiada tylny aparat i latarkę. Sprawdź najtańszą ofertę!

Wyświetlacz: 1,77 cala

Odczyt kart pamięci: brak danych

Funkcja SOS: Tak

Radio: Tak

Bluetooth: Tak

myPhone Halo Easy 

Oto kolejny model firmy myPhone, jednak w  w innym kolorze! Piękna czerwień sprawia, że nie tak łatwo go zgubić. Pamięć można rozszerzyć do 32 GB, co pozwoli na przechowywanie ogromnej ilości zdjęć, filmów, kontaktów, notatek czy utworów muzycznych. Waży równie niewiele jak poprzednie modele, dzięki czemu korzystanie z niego będzie komfortowe. Sprawdź najtańszą ofertę!

Wyświetlacz: 1,77 cala

Odczyt kart pamięci: do 32 GB

Funkcja SOS: Tak

Radio: Tak

Bluetooth: Tak

Maxcom MM560BB 

Ostatni model posiada nieco większy wyświetlacz, ale za to ma obudowę dostosowaną do zamocowania w niej smyczy. Dzięki temu senior może mieć przy sobie telefon, bez konieczności jego ciągłego trzymania w kieszeni czy dłoni. To najprostszy z modeli w zestawieniu. Nie posiada zbędnych funkcji, które jedynie zajmowałby pamięć komórki. Sprawdź najtańszą ofertę!

Wyświetlacz: 1,8 cala

Odczyt kart pamięci: do 32 GB

Funkcja SOS: Tak

Radio: Tak

Bluetooth: Nie

Podsumowując jeżeli zależy nam na tanim i dobrym sprzęcie warto zwrócić uwagę na telefon firmy  Overmax VERTIS 1820. Jeżeli jednak dysponujemy niewiele większym budżetem najciekawszą opcją będą telefony firmy myPhone. Są solidnie wykonane, a dodatkowo ich cena nie przekracza 150 złotych. Na szczęście komórki dla osób starszych niewiele się od siebie różnią – sprawdzi się każdy model, na który się zdecydujecie. Nasze propozycje są jednymi z najtańszych na rynku, a równocześnie posiadają najważniejsze funkcje.

Na podstawie https://www.fakt.pl/kobieta/dobre-rady/telefon-dla-seniora-jaki-wybrac/ermw108

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj