O akcji

0
2418

Słusznie uważa się powszechnie, że od czasu wynalezienia koła to człowiek już niewiele wymyślił. Co gorsza nie zawsze potrafił wykorzystać koło do ułatwienia sobie życia… Szybki konkurs w redakcji wykazał, że dwa zastosowania koła zasługują na szczególną nagrodę.

Wśród pań zdecydowanie przeważał wariant, że złote krążki miały wyjątkowe znaczenie dla ludzkości, nawet jeśli nie ozdobiono ich drogocennymi kamieniami. Panowie uznali, że zastosowanie o wiele bardziej przyziemne (dosłownie!) to coś, z czego mieliśmy zawsze więcej pociechy, mniej wysiłku, a przede wszystkim mniej zmartwień. Któż dziś wyobraża sobie zakupy bez wózka na kółkach, meble biurowe na nóżkach, czy magazyny bez wózków transportowych? A szuflady bez prowadnic? Też przeszłość…Koło co jakiś czas odkrywamy znów i znów. W wielu miastach budowane są ronda, które jak się okazuje eliminują zarówno kosztowne sygnalizatory świetlne, jak i w znacznym stopniu korki.Jeszcze nie tak dawno nie stosowaliśmy kółek do walizek, skrzynek na narzędzia, toreb, foteli, stolików czy jako noże do pizzy… Że jeszcze jest inne zastosowanie noża do pizzy, ale w rozmiarze XXXL? Oczywiście!

Akcja „2 kółka dla seniora” ma na celu upowszechnienie niewielkich, ale jakże znaczących usprawnień w życiu codziennym. Będziemy kupować urządzenia na dwóch kółkach dla seniorów, szczególnie tych dla których:

  • wózek na zakupy przesądzi o tym, że wyjdą z domu i sami zrobią sobie zakupy uniezależniając się od innych, a jednocześnie nie ryzykując, że znów będą ich bolały wszystkie mięśnie
  • wózek na narzędzia ułatwi wykonywanie usług
  • walizka czy torba podróżna na kółkach (mogą być nawet na 4 kółkach!) ułatwi podjęcie decyzji o wyjeździe do sanatorium lub odkładana od lat wycieczkę.

Osoby zainteresowane sfinansowaniem takiego zakupu przez Fundację prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego. Stawiamy jedynie 3 warunki otrzymania dwóch kółek:

  • wiek 50+
  • zgoda na sfilmowanie lub sfotografowanie obdarowanego wraz z wózkiem oraz udzielenie krótkiej wypowiedzi dla portalu
  • krótki opis sposobu wykorzystania dwóch kółek.

Ze względu na ograniczone możliwości finansowe zastrzegamy, iż nie wszyscy aplikujący niestety swoje 2 kółka otrzymają.

Zachęcamy też do korzystania z zaprzyjaźnionego portalu rabatseniora.pl, który wspiera naszą Akcję dzieląc się prowizją jaką otrzymują od sklepów internetowych, z którymi współpracuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj