Aktywizujmy się wzajemnie – Stowarzyszenie Aktywni Silesia

0
2766

    Stowarzyszenie Aktywni Silesia działające w Katowicach, powstało w pażdzierniku 2017 roku, jego misją jest wolontariat na rzecz osób 60+.

     Celem Stowarzyszenia  jest aktywizacja intelektualna, fizyczna czy artystyczna osób 60+.  Prezeska Stowarzyszenia dr Ewa Piaskowska, która jest od 6 lat emerytowanym nauczycielem akademickim, mówi: „Aktywizujemy się wzajemnie, dzielimy optymizmem i edukujemy poprzez wykłady, kursy językowe, warsztaty filmowe, spotkania teatralne i in. Lubimy się spotykać a relacje społeczne w tym wieku są najważniejsze”.

Elżbieta Dąbrowska-Seweryn (członkini Zarządu, członkini Rady Seniorów Katowic), Barbara Dolniak (Wicemarszałek Sejmu RP) i Ewa Piaskowska (prezeska SAS)

    Film o Stowarzyszeniu (15 min) można zobaczyć w „Kalejdoskopie dobrych miejsc” TVP3 Katowice,  jest dostępny na kanale youtube.com oraz na stronie TVP3 Katowice  http://www.katowice.tvp.pl/36061314/6032018-aktywni-silesia

   W 2018 r. w Roku Praw Kobiet na warsztatach filmowych zrealizowaliśmy dokumentalny film (7 min) o pierwszych parlamentarzystkach ze Śląska. Jest on dostępny na kanale youtube.com pt. „Śląskie Emancypantki” . Polecam,  miał już ponad 950 wyświetleń.


„Śladami Soli Ziemi Czarnej – edycja niepodległościowa”

Jak wyprodukować taki film? Tego można nauczyć się na warsztatach filmowych realizowanych w ramach projektu „Śladami Soli Ziemi Czarnej – edycja niepodległościowa”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Warsztaty prowadzili Kamil Niesłony (reżyser, operator, montażysta) i Maciej Marmola (reżyser, pracownik naukowy UŚl.)    Jako motto Stowarzyszenia przytaczają wiersz  Anny Korzeniewskiej „Uroda życia”:

„Piękno życia polega na tym, że nigdy nie jest w nim po sezonie”.

Profil Stowarzyszenia znajduje się na platformie facebook.

Andrzej Gawęda, Henryk Bentkowski (wiceprezes SAS) i  Andrzej Skwara.

Kontakt: e-mail: [email protected]

Telefony: 605 614 025 i 691 811 984

KRS 0000701690

Na zdjęciu tytułowym Jerzy Dudek – członek Stowarzyszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj