Żywa Biblioteka w Katowicach.

0
989

Stowarzyszenie Nasze Osiedle zaprasza 9 kwietnia na piątą już edycję Żywej Biblioteki, wydarzenie które obędzie się  w MDK Bogucice ul. Markiefki 44 w godz. 9.30-15

Żywa Biblioteka jest miejscem, w którym szczególne rolę mają grupy i osoby spotykające się ze stereotypami, uprzedzeniami, dyskryminacją i wykluczeniem. Pełnią one rolę Żywych Książek.. Żywe Książki pochodzą z różnych środowisk, mają zróżnicowany status społeczny, wyznanie, zawód, kolor skóry, wiek, poglądy, wygląd. Łączy ich wspólny cel: promowanie praw człowieka i akceptacji wobec inności poprzez przekazanie swojego doświadczenia.

Wydarzenie polega na osobistej rozmowie z Żywymi Książkami. Przed przystąpieniem do rozmowy z Żywą Książką można w wypożyczalni zapoznać się z katalogiem, zawierającym prologi dostępnych Żywych Książek, by móc wybrać tę najbardziej interesującą. Jest to jedyna okazja, aby spotkać się twarzą w twarz z osobą, której nie moglibyśmy nigdy osobiście spotkać. Osoby, które reprezentują książki są otwarte na rozmowę, można je pytać o wszystko. Niejednokrotnie czytelnicy po rozmowach z Żywymi Książkami zmieniają swoje poglądy, bo przecież nie można oceniać książki po okładce.

9 kwietnia będzie można „wypożyczyć” Palestyńczyka, członka Gminy Żydowskiej, osobę niewidomą, bezdomnego, aktywną seniorkę, byłego więźnia, alkoholika i wiele innych.

Stowarzyszenie Nasze Osiedle Ścigały stanowią osoby 50+ i działają na rzecz społeczności lokalnej  Bogucic, dzielnicy Katowic.

– Janina Piwowarczyk – przedstawiciel Stowarzyszenia Nasze Ścigały

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj