Szkolenia komputerowe dla seniorów

0
1741

Uczysz się obsługi komputera? A może korzystasz z niego od wielu lat? Warto poznać Mateusza Dybciaka, który stworzył na YouTube nowy kanał „FormatC:\”. Inspiracją do stworzenia kanału były częste pytania znajomych dotyczące obsługi komputera. Na tym kanale każdy znajdzie coś dla siebie. Tu dowiesz się w jaki sposób korzystać z systemu operacyjnego Windows?

Jak nauczyć się korzystać z komputera…

oglądając filmiki na kanale? Mateusz wyjaśni jak skonfigurować różne elementy systemu. Jak wykonywać podstawowe czynności, które bardzo ułatwią codzienne korzystanie z komputera. Omówi wiele narzędzi dostępnych w systemie zarówno tych prostych jak i bardziej zaawansowanych.

Miejsca w sieci, w których warto bywać

Pojawią się filmy instruktażowe dotyczące największych systemów w Polsce, zarówno aplikacji społecznościowych takich jak Facebook, systemów aukcyjnych (Allegro) i ogłoszeniowych (OLX). Pojawią się również serie filmów dotyczących obsługi programów desktopowych, pakietu biurowego z naciskiem na program Word i Excel.

Bezpieczny senior w sieci

Na kanale również co jakiś czas będę zamieszczane filmy pokazujące nowe typy przestępstw z jakimi się można zetknąć w Internecie. Przestępcy korzystają z coraz bardziej wyrafinowanych metod bazujących na inżynierii społecznej i kierują swoje ataki w najsłabsze ogniwo systemu bezpieczeństwa aplikacji czyli w użytkownika. W filmach będę omówione konkretne przykłady dzięki którym, zaprezentowane będzie w jaki sposób rozpoznać takie przestępstwa i w jaki sposób się przed nim zabezpieczyć i co zrobić kiedy coś takiego nas spotka.

Kanał dla seniorów

Kanał jest zrobiony dla Was więc jeżeli będziecie mieli jakiś problem, padniecie ofiarą jakiegoś przestępstwa internetowego albo wpadniecie na pomysł jakiegoś ciekawego odcinka dajcie znać wtedy ja przygotuję na ten temat odcinek. To nowy kanał, baza filmów będzie regularnie rosła. Nowe filmy będą dodawane minimum raz w tygodniu. Filmy są przygotowane również z myślą o osobach niesłyszących i słabosłyszących. Do każdego z nich będą dodawane napisy w języku polskim oraz angielskim. Zachęcam do śledzenia! Link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCq6wBpZqy8tlelY6dRU3_bA

Jeżeli chcecie być na bieżąco z tym co dzieje się na kanale dowiedzieć się jakie będą następne odcinki czy też porozmawiać lub o coś zapytać to zapraszam również do odwiedzenie profilu Mateusza na Facebook: https://www.facebook.com/FormatC-104690568285086

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj