Rada Seniorów Miasta Katowice działa aktywnie na rzecz swego środowiska

0
2115
Zdjęcia – Tadeusz Oczko

Rada Seniorów Miasta Katowice chcąc trafić z informacjami dotyczącymi swoich działań do środowiska senioralnego zorganizowała Konferencję „RADA SENIORÓW – KATOWICKIM SENIOROM” .

Zaproszono seniorów ze zrzeszonych katowickich środowisk senioralnych .

Konferencję Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

Wśród zaproszonych gości był  Wiceprezydent Katowic Jerzy Woźniak, Przewodniczący Rady Miasta Maciej Biskupski z radnymi, Naczelnik Wydz. Polityki Społecznej Małgorzata Moryń-Trzęsimiech oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. senioralnych dr Helena Hrapkiewicz.

Cele konferencji

Podczas spotkania kładziono nacisk na konieczność działań dedykowanych seniorom w obliczu ciągle rosnącego wskaźnika procentowego osób 60+ mieszkających w Katowicach.

Katowiccy Seniorzy po raz pierwszy w szerszym gronie spotkali się z Radą Seniorów, nie wszyscy jednak wiedzą w jakim celu funkcjonuje i jakie ma znaczenie dla osób starszych, stad też zasadność zorganizowania konferencji.

Jakie są cele Rady Seniorów w Katowicach?

Głównym celem Rady jest reprezentowanie interesów osób starszych wobec władz miasta i innych instytucji. Jest to organ konsultatywny, doradczy i inicjatywny.

Katowicka Rada składa się z 13 społeczników, którzy reprezentują stowarzyszenia czy fundacje, ale też są mieszkańcami różnych dzielnic miasta.

Udana Konferencja

Podczas konferencji Przewodnicząca Rady Seniorów Janina Piwowarczyk przedstawiła członków Rady ale też w formie sprawozdania zaznajomiła  uczestników konferencji  z problemami jakimi Rada zajmowała się w ostatnim roku, jak tez przedstawiła projekty, jakie w formie wniosków Rada skierowała do władz Miasta.

Zaproszono również przedstawicieli Rad Seniorów z Mysłowic, Tych i Sosnowca, którzy podczas dyskusji panelowej opowiadali o swoich działaniach ale też i współpracy z samorządem.

Na zakończenie uczestniczący w konferencji Seniorzy przedstawili w formie pisemnej kwestie, którymi Rada powinna zająć się w najbliższym czasie.

Zdjęcia – Tadeusz Oczko

Jest to przede wszystkim profilaktyka zdrowotna, komunikacja miejska, wsparcie seniorów nisko uposażonych, ale też grup nieformalnych. Podkreślono słuszność zorganizowania konferencji i oczekiwania następnych spotkań informacyjnych.

Obecnie – po rezygnacji w dniu 5.11.2019r. z funkcji Przewodniczącej Janiny Piwowarczyk, Przewodniczącą Katowickiej Rady Seniorów od dnia 26.11.2019r. jest Regina Szołtysik. Nowej Przewodniczącej życzymy wielu sukcesów!

autor Janina Piwowarczyk

oprac. redakcyjne : red. Johanka z 50ok.pl

Zdjęcia – Tadeusz Oczko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj