Projekt „Seniorzy z pasją” ruszył

0
1334

Przejście na emeryturę nie musi oznaczać bierności i nudy, ale niestety wiele osób ma problemy z zagospodarowaniem sobie wolnego czasu. By obalić stereotypy i pokonać schematy nie wystarczy mówić, pisać czy zachęcać, ale przede wszystkim działać i te działania eksponować. Właśnie ta myśl przyświecała Redakcji Super Seniora podczas tworzenia ogólnopolskiego projektu pn.„Seniorzy z pasją”, który ruszył w sierpniu tego roku.

Celem naszego projektu społecznego jest przede wszystkim:

• aktywizacja środowiska senioralnego poprzez pokazanie dobrych praktyk,

• promowanie działań twórczych osób na emeryturze,

• propagowanie rozwoju osobistego w każdym okresie życia,

• dowartościowanie działań indywidualnych seniorów,

• eksponowanie kulturo-twórczej roli grup senioralnych (Kluby Seniora, stowarzyszenia emerytów, Uniwersytety Trzeciego Wieku itp.) na szczeblu ogólnopolskim,

• pokazanie ciekawych ludzi i inicjatyw jak najszerszemu gronu odbiorców.

– Poprzez pokazanie dobrych praktyk i autentycznych pasji seniorów chcemy zaktywizować tych, którzy biernie spędzają czas – mówi dr Barbara Górnicka-Naszkiewicz, pomysłodawca i koordynator akcji.  – Pamiętajmy, że aktywność twórcza to nie tylko sposób na zagospodarowanie wolnego czasu, ale też podniesienie jakości życia na emeryturze – dodaje pani redaktor, która jest też terapeutą zajęciowym i autorką serii książek aktywizacyjnych.

Jeśli i Wam podoba się ta idea – dołączcie do akcji! Napiszcie o swoich pasjach albo twórczych działaniach waszego klubu/stowarzyszenia na [email protected] lub skontaktujcie się z koordynatorem projektu pod nr tel. 791 015 382. Najciekawsze zgłoszenia będą publikowane w naszych mediach. Dobre praktyki i ciekawe przedsięwzięcia będą motywować innych seniorów do działania!

Portal 50ok.pl również zaprezentuje najciekawsze propozycje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj