Morderstwo pod Nysą. 43-letnia kobieta zabiła konkubenta. Jest w areszcie

0
1002
Sąd tymczasowo aresztował 43-letnią mieszkankę powiatu nyskiego. Jest podejrzana o zabójstwo konkubenta.

Zobacz dzisiejsze wydanie internetowe Nowej Trybuny Opolskiej

W sobotę 10.03 w domu jednorodzinnym w jednej z miejscowości w powiecie nyskim doszło do awantury pomiędzy nietrzeźwymi partnerami.W trakcie kłótni 43-letnia kobieta zadała nożem kuchennym jeden cios prosto w serce swojemu konkubentowi.

Mężczyzna przez chwilę był jeszcze przytomny i rozmawiał się z konkubiną. Ona w tym czasie zawiadomiła policję, że mężczyzna miał wypadek z nożem. Na miejsce przyjechało pogotowie, ratownicy medyczni reanimowali rannego, ale w trakcie transportu do szpitala jego stan się pogorszył. 43-letni mężczyzna zmarł tego samego dnia w szpitalu.

– Prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady i nóż, którym zadano cios – mówi prokurator rejonowy Sebastian Biegun. – Kobieta została zatrzymana. W poniedziałek przedstawiliśmy jej zarzut zabójstwa przyjmując, że działała z zamiarem ewentualnym pozbawiona życia.

Grozi za to co najmniej 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat albo nawet dożywocie.

Podejrzana nie przyznała się do zarzutu.

Twierdzi, że nie pamięta samego momentu uderzenia, choć śledczym opowiedziała, co działo się wcześniej i później.

W domu nie było wtedy innych osób poza trzyletnim dzieckiem podejrzanej i jej konkubenta. Dwoje starszych dzieci kobiety przebywało wtedy poza domem. Po zatrzymaniu matki wszystkie trafiły do pieczy zastępczej.

Jak informuje prokuratura – w tej rodzinie nie było wcześniej zgłoszeń o przemocy. Policja nie objęła jej procedurą niebieskiej karty.

Rodzice nie mieli ograniczonej władzy nad dziećmi. Były natomiast informacje, że matka nadużywa alkoholu, dlatego rodzina była objęta dozorem kuratora. Kurator był w tym domu dzień przed tragedią.

W powiecie nyskim to pierwsze zabójstwo od 2015 roku

Źródło:http://www.nto.pl/wiadomosci/nysa/a/morderstwo-pod-nysa-43letnia-kobieta-zabila-konkubenta-jest-w-areszcie,13007054/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj