Matulka huta downyj i terozki_ autorską pracę po śląsku czyta Johanka

0
295

Ta praca powstała w 2017 roku na potrzeby konkursu literackiego Ze Śląskiem na Ty , który wówczas był organizowany po raz 24, przez Łubniański Ośrodek Kultury w Łubnianiach. Widziałam, że wśród laureatów ostatnich lat- nie ma osób z mojego regionu. Postawiłam wziąć udział. Byłam w szoku, kiedy oznajmiono mi , że zajęłam III miejsce w mojej kategorii. Ja, skromna kobieta z Zawadzkiego.

Prac było ponad 100,a Jury było profesjonalne: Profesor Smolińska (etnografka ,folklorystka i znawca kultury śląskiej ) – dla mnie wielki autorytet z UO Opole, profesor Wyderka z UO (filolog, znawca gwar, językoznawca) oraz nieżyjący już dzisiaj pisarz Jan Goczoł.

Sukcesy jakie osiągnęłam w tym moim amatorskim pisaniu, a które zauważyło w 2017 a potem w 2018 -Jury skłoniło mnie do pisania po śląsku na 50ok.pl

Dziękuję mojemu Szefowi Strony50ok Pawłowi -za umożliwienie pisania, a Panu Sławomirowi Kurkowi, za wsparcie moich wysiłków, zwłaszcza techniczne i wszelkie inne – jako Szefa fundacji VICINITAS. Moim celem jest promowanie kultury śląskiej. Po śląsku godom, myśla i śnia. Przaja Ślonskowi.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj