Magdalena Miecznicka – Złość – recenzja

0
207

Zakupiłam tę książkę za 1,50 zł na popularnym portalu aukcyjnym, miała nieaktualne pieczęcie, była zniszczona, ale treść jest warta przeczytania. Przekażę tę książkę w darze – do zaprzyjaźnionej placówki, niech jej podopieczni przeczytają.

ZŁOŚĆ

Do czego doprowadzi żądza zemsty, odegrania się za krzywdę, to musicie sami przeczytać.

Główna bohaterka Marta zostaje porzucona przez ojca w wieku 6 lat. Wiedzie smutną egzystencję u boku zgorzkniałej matki, całe życie tęskniąc za ojcem. Śpi nawet z jego zdjęciem pod poduszką. Uczy się pilnie, teraz ma 20 lat, jest wykształconą nastolatką znającą kilka języków, wybiera się na studia.

Niespodziewanie w wakacje przez pójściem na studia zjawia się, jej ojciec, proponując kontakt. W pierwszym odruchu chce odrzucić prośbę o naprawienie relacji, ale jak ćma do ognia idzie, licząc, że ojciec wynagrodzi jej lata porzucenia, że powie, jak bardzo jest ważna dla niego.

Poznaje nową żonę i nowe życie ojca, bogatego biznesmena. Ojciec proponuje rejs jachtem i wakacje na Morzu Śródziemnym. W czasie podróży ma im towarzyszyć siostrzenica nowej żony ojca Karoliny, Amerykanka Maja z chłopakiem Brian`em.

Wakacyjny rejs przynosi wiele niespodziewanych zdarzeń i obnaży ukryte intencje bohaterów, które nie mają wiele wspólnego z rodzinną sielanką.

Dramaty, uczucia, miłość, nienawiść, zdrada, zemsta.

O czym przekona się Marta ? Jak się skończy „scalanie” więzów rodzinnych? Czy ma sens się mścić?

Jaki to ma wpływ na duszę? Czy warto?

O tym przekonajcie się czytając tę powieść.

Kim jest autorka

Jest pisarką i dziennikarką współpracującą z “Financial Times” i “LA Review of Books”. Pierwsza jej książka to Cudowna kariera Magdy M. wydana w 2009, druga to Złość z 2012, trzecią jest Szczęście. Dała się poznać jako autorka książek dla dzieci, między innymi : Tosia i przygoda na plaży z 2020 oraz Tosia i tajemnica geodety z 2019.

Napisała dramat Cudze meble z 2016, który i inne były adoptowane przez Polskie Radio.

Jej sztuka Spalenie Joanny została sfilmowana przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, w ramach projektu „Teatroteka”. Po angielsku napisała dramat Nineteen Gardens ma docelowo zostać wystawiony w 2024 roku w Hampstead Theatre w Londynie.
Pisarka i artystka od 2017 roku mieszka w Londynie.

Podsumowanie

Książka jest nowoczesna, porusza ważne kwestie, na pewno jest godna polecenia.

Nie jest lekką, letnią powieścią, opisane są życiowe problemy, dylematy ,trauma dziecka porzuconego w dzieciństwie.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj