Janelle Taylor Osaczona- recenzja

0
279

Niedawno opisywałam książkę Janelle Taylor „W cieniu zdrady”, o Ivy, policjantce, jednocześnie spadkobierczyni pewnego milionera, który nie miał czasu dla trzech córek. Tak mi się spodobała ta książka, że dokupiłam inne powieści tej autorki. Oczywiście, jak zawsze zakupu dokonałam na popularnym serwisie aukcyjnym. „Osaczoną” również tam zakupiłam, reszta przyjdzie później.

Osaczona

W czasie czytania okazało się, że to losy najmłodszej z sióstr, obecnie samotnej matki 11 miesięcznego synka.

Amanda, która straciła wiarę w miłość, pracuje w wielkim hotelu, ale ma małe dziecko, gdyż ojciec dziecka ją zostawił z trudami macierzyństwa. Na skutek choroby dziecka traci pracę. W rozpaczy nie wie jakie będzie jutro. Nagle dostaje wiadomość, że jest proszona na odczytanie testamentu ojca, początkowo unosi się honorem, jak jej matka, która nawet nie chciała alimentów od milionera i wychowała ją skromnie i samotnie.

Jedyne co prócz nazwiska ją łączy z ojcem, to coroczne zaproszenie do jego rezydencji, gdzie poznała przyrodnie siostry: Olivię i Ivy, ale dla nich wszystkich to były wakacje bez ojca, które je zostawiał, a sam chodził na golfa i kompetnie je ignorował. Czegoś takiego jak ojcowska troska żadna z nich nie zaznała.

Ale w gazetach i wizerunkowo, odgrywał wzorowego ojca.

Przyjaciółka Amandy radzi jej, żeby dla dobra dziecka jednak poszła. Na otwarciu testamentu okazuje się , że każda z sióstr dostanie kopertę z instrukcjami, a jak ich nie będzie realizować, straci spadek.

Pierwsza ma być najmłodsza Amanda. Dostaje dom na Manhattanie i musi przestrzegać dziwnych instrukcji. Jako opiekuna dostaje przystojnego Ethana Blacka, który ma jej pilnować, by wszystko wypełniała tak, jak chciał ojciec. Ma ją pilnować przez miesiąc. Ethan ma trudne przeżycia i ma dług wdzięczności wobec ojca Amandy. Jaki? Doczytajcie.

Jak skończy się mieszkanie w rezydencji, kiedy dwa razy ktoś się włamuje , dusi we śnie Amandę. Ethan wprowadza się do domu, by strzec dziewczynę i jej synka, choć to dla niego trudne. Ktoś chce zabić Amandę, życie w rezydencji staje się niebezpieczne, ale ona nie może jej opuścić, bo straci spadek.

Jak to się skończy? Kto jest tym złym /złą? Kto chce przejąć majątek? Kto jest mordercą?

Prawdziwy thriller z dreszczem i kryminał na wieczór.

Polecam. Czyta się „jednym techem”.

Parę słów o autorce

Autorka pisze książki o miłości, nie dość powiedzieć, że dobre, gdyż to są już bestsellery. Dotychczas wydano je w 28 milionach egzemplarzy. Wiele tytułów gościło w rankingach bestsellerów New York Times`a. Rzesza wielbicielek Pani Janelle Taylor wciąż rośnie.

Ekscytujące, z wątkami kryminalnymi i intrygami , namiętnościami mają niepowtarzalny charakter. Bohaterki opowieści to kobiety jak to się mówi : z krwi i kości, które walczą z losem, trudnościami i nigdy się nie poddają.

Podsumowanie

Zapewniam Was, drodzy Sympatycy 50ok.pl, że czas poświęcony na lekturę książki Janelle Taylor „Osaczona „- nie będzie czasem straconym, szybko zmieniające się okoliczności i szybki tok narracji sprawią , że książka czytana jest jak to się mówi: „jednym tchem”. I do końca nie wiemy, jak się skończy, kto mówi prawdę, kto kłamie, kto jest zabójcą?

Losy Olivii poznamy w kolejnej części W sieci strachu. Książki można czytać niezależnie od siebie.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj