Jak za bajtla boło gryfnie-autorską pracę po śląsku czyta Johanka

0
211

Ta praca powstała na potrzeby konkursu literackiego Ze Śląskiem na ty -w języku śląskim w roku 2018. Organizatorem konkursu jest od wielu lat Łubniański Ośrodek Kultury w Łubnianach. Przedstawiana praca zajęła II miejsce w kategorii Uczniowie klas ponadgimnazjalnych i dorośli.

Prac było ponad 100,a Jury było profesjonalne między innymi Profesor Smolińska (etnografka,folklorystka i znawca kultury śląskiej ) – dla mnie wielki autorytet z UO Opole, profesor Wyderka z UO (filolog, znawca gwar, językoznawca).

Sukcesy jakie osiągnęłam w tym moim amatorskim pisaniu, a które zauważyło w 2017 a potem w 2018 -Jury skłoniło mnie do pisania po śląsku na 50ok.pl

Nagrana praca opowiada o rzeczywistych wydarzeniach z mojego życia w zabawny sposób kreśli moje wspomnienia jako dziecko. Moim celem jest propagowanie języka śląskiego.

Po ślonsku godom, myśla i śnia. Przaja Ślonskowi. Zaproszom do komyntowanio, prosza o wyboczynie potknięć, nie je żech lektor zawodowy ani aktorka.

Ważne:

Dziękuję mojemu Szefowi Strony50ok Pawłowi -za umożliwienie pisania, a Panu Sławomirowi Kurkowi, za wsparcie moich wysiłków, zwłaszcza techniczne i wszelkie inne – jako Szefa fundacji VICINITAS.

Moim kolejnym celem jest promowanie kultury śląskiej. Po śląsku godom, myśla i śnia. Przaja Ślonskowi.

Ponieważ praca liczy prawie 9 stron maszynopisu, pozwoliłam sobie ją podzielić na kilka częśći. Na zdjęciach filmików jest mała Johanka.

Część pierwsza

Część druga

Część trzecia

Część czwarta i ostatnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj