„Głos serca” LaVyrle Spencer-recenzja

0
631

Jak zwykle buszując w sieci na popularnym serwisie aukcyjnym – znalazłam prawdziwą perełkę : box z trzema książkami LaVyrle Spencer. Sięgęłam po niego , gdyż znałam już autorkę -czytałam wcześniej piękną książkę „Słodkie wspomnienia” wydaną w serii Special Wydawnictwa Harlequin.

Zaciekawiły mnie te pięknie wydane trzy książki i je zakupiłam.

Na książkowy box składają się : „Głos serca”, „Tamto cudowne lato” oraz „Osobne łóżka”. Pozwolę sobie je zrecenzować osobno, albowiem na to zasługują .

Głos serca to antologia dwóch opowieści: Zapomnieć o całym świecie a druga „Niespełnione obietnice”

Zapomnieć o całym świecie

Czy wiesz, jak to jest jak ktoś cię oszukuje w związku, a potem okrada z wspólnego dorobku? Jak się czujesz, że ktoś mógł tak zawieść Twoje zaufanie? Tak właśnie jest w przypadku głównej bohaterki, nieszablonowej fotograficzki, która w niewielkim studio realizuje się zawodowo. Akcja dzieje się w Ameryce.

Zraniona i oszukana Allie musi zarabiać na chleb i otrząsnąć się po zdradzie. Rzuca się w wir zajęć, by nie myśleć o tym co ją spotkało. Oczywiście stwierdza, że cały ród męski nie jest wart niczego.

Robi sesję zdjęciową, na którą przychodzi seksowny Rick. Same przygotowania do sesji są zabawne, ale musicie doczytać, a wzajemna fascynacja modela i fotograficzki zmienia się jak w kalejdoskopie.

Ale jak tu przy tym wszystkim pojąć, że nie wszyscy mężczyźni są jak wiarołomny Jason? Czy Rickowi uda się zdobyć serce Allie ? To musicie doczytać.

Nie jest to banalny romans, ale powieść prawdziwie życiowa, powieść o zranionej dumie i złamanym sercu, które może uleczyć prawdziwe uczucie. Czy tak się stanie, musicie doczytać.

Niespełnione obietnice

Lee, pracuje u męskiego szowinisty , który jest obleśny i dogryza jej w pracy, bo odmówiła jego awansów. Nasza bohaterka ma domieszkę krwi indiańskiej, o czym jej pracodawca często przypomina, a jednocześnie bierze dodatek za zatrudnienie takiej osoby (mniejszości) od rządu.

Kobieta leci na przetarg dotyczy robót budowlanych, a na lotnisku jak na złość dostaje nie swoją walizkę, w której między innymi jest magazyn porno, a cała reszta rzeczy należy do mężczyzny.

Najgorsze jest to, że w jej walizce była oferta na ów przetarg.

Dociera z opóźnieniem, kiedy są odczytywane ofert i jej przedsiębiorcy oferta też. Okazuje się, że ktoś kto dostał jej walizkę był na tyle przyzwoity , że ją zgłosił za nią.

Osobą tą jest… nie , to doczytacie. Wszystko zaczyna się od pomyłki walizek, ale czy osoba ta zmieni jej życie, to musicie doczytać. Czy lot na przetarg udał się , czy wygrała w imieniu swego pracodawcy ?

Czy osoba , która postawiła na karierę, by udowodnić że kobiety też to potrafią , co mężczyźni znajdzie miejsce w swym sercu na miłość? Doczytajcie, warto. Dialogi w tej książce to majstersztyk, jak zwykle u Pani Spencer bywa.

Parę słów o autorce

Podobnie jak Danielle Steel, pani LaVyrle Spencer top gwiazda literatury kobiecej. Jej książki biją rekordy sprzedaży.

Wiele z jej opowieści zostało filmowanych. Jej książki to nie banalne romansidła, ale prawdziwe książki o prawdziwym życiu, żadne melodramaty czy opery mydlane. Pisze o zwykłych sprawach, które mogą nas dotknąć poprzez to, identyfikujemy się z bohaterami, a lektura jej książek jest fascynująca.

Bohaterki są różne na przykład: rozwiedziona ( o zgrozo na ówczesne czasy – w roku 1916) pielęgniarka Roberta, która odczuwa ostracyzm społeczeństwa w powieści Tamto cudowne lato choć nie ona była przyczyną rozwodu. Opiszę to w następnej recenzji.

Podsumowanie

Jak widzicie, książki LaVyrle Spencer są godne polecenia i na pewno umilą wiosenne wieczory, pozwolą oderwać się od rzeczywistości.

Czas przeznaczony na lekturę , nie będzie straconym.

Obiecuję wrzucać recenzje innych książek LaVyrle Spencer. Obserwujcie stronę!

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj