Gazetka 50ok.pl w Katowicach i Tychach

0
1965

Za nami pierwszy numer gazetki 50ok.pl. Wprawdzie nadzwyczajny stan epidemii nie pomógł nam w dystrybucji numeru, ale udało nam się dotrzeć do prawie 20 tysięcy odbiorców w Tychach oraz okolicach, a także w Katowicach. Dlaczego tam? Bo własnie o seniorach tyskich i katowickich pisaliśmy najwięcej.

Któż z nas nie spotkał Malucha na swojej drodze życiowej? Żelazne auto do nauki jazdy, a potem to wymarzone 4 kółka polskiej rodziny. Dziś można się tylko dziwić jakim sposobem mieściła się w nim czteroosobowa rodzina z bagażami wakacyjnymi, często namiotem i wyruszała na podbój wybrzeża Morza Czarnego? Dziś Maluch połączył byłych pracowników FSM i założyli swoje stowarzyszenie.

Tychy to też miejsce, w którym aktywnie działają kobiety. Ich Kongres to nie tylko rozmowy w gronie pań, ale też okazja to nauki. Wielkim powodzeniem cieszyła się prezentacja „magicznych roślin’, które mogą naszym mieszkaniom dodać uroku, ale przede wszystkim wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie.

Także u katowickich seniorów sporo się dzieje. Aktywność w tej grupie to nie tylko działalność w ramach organizacyjnych, ale też spontaniczne działania grup nieformalnych. Na Koszutce seniorzy spotykają się w ramach działalności świetlicy osiedlowej. Spotkania są okazją to zaprezentowania pasji poszczególnych członków – plastyków, muzyków i melomanów.

Świetlica to też miejsce spotkań z interesującymi osobami i sposób na spędzenie czasu. Patronem wydawnictwa była Nadwiślańska Agencja Turystyczna SA w Tychach, która specjalizuje się w organizacji wypoczynku dla seniorów. Już wkrótce ukażą się kolejne numery 50ok.pl – tym razem w większej liczbie miast Metropolii i ze znacznie większym zasięgiem. Oprócz Tychów i Katowic będziemy też w Sosnowcu, Bytomiu i Gliwicach, a planowany nakład to 50-100 tys. egzemplarzy. Podobnie jak przy edycji pierwszego numeru zamierzamy prowadzić dystrybucję przez organizacje senioralne, UTW i dystrybucję bezpośrednią. Zamierzamy współpracować z wydawcami lokalnych gazet – miastami oraz spółdzielniami mieszkaniowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj