Erica Spindler – Tamta dziewczyna – recenzja

0
180

Kupiłam niepozorną książkę E. Spindler , o okładce z kwiatami na czarnym tle.

Wiedziałam, że nie pisze romansów, ale thrillery, gdzie są i funkcjonariusze służb, trudne śledztwa, niewyjaśnione albo trudne do wyjaśnienia zbrodnie i kłamstwa.

W książce za którą zapłaciłam całe 7 złotych, jak zwykle nabywając ją na popularnym serwisie aukcyjnym -znalazłam to co przewidywałam.

Tamta dziewczyna

Miranda Rader jest funkcjonariuszką policji w mieście Harmony w Luizjanie. Jest ciężko pracującą panią detektyw. W wieku 15 lat zatrzymano ją z marihuaną , uciekającą od przestępcy , który ją porwał i usiłował zgwałcić.

Nikt nie uwierzył, że uciekła, bo chciała sprowadzić pomoc do drugiej dziewczyny, która wraz z nią była przetrzymywana przez porywacza. Wszyscy widzieli w niej kłamczuchę i nikt nie uwierzył w tą historię, łącznie z jej rodziną- brat 18 letni ją olewa a matka w sumie wyrzeka się jej i wysyła do poprawczaka. Zraniona zrywa z nimi kontakt.

Po latach w jej mieście zostaje zamordowany znany wykładowca, syn rektora uczelni, który jest draniem a wiele kobiet wykorzystuje i rani.

Na miejsce zbrodni posyłają Mirandę. Zbrodnia świadczy o zabójstwie w afekcie, w nadzwyczajnym gniewie, ofiara zostaje okaleczona. Na miejscu zbrodni Miranda zastaje wycinek z lokalnej gazety o niej samej, jak zatrzymano nastolatkę, która poszła potem do poprawczaka.

Miasto jest wstrząśnięte zbrodnią , szef Mirandy na bieżąco przekazuje wieści z śledztwa ojcu ofiary,znanej osobistości w mieście , a inna osoba chce wrobić Mirandę w tą zbrodnię, przypominając przy okazji jej przeszłość. Kim ta osoba jest? Jakie ma motywy?

Dlaczego szef Mirandy odsuwa ją od sprawy? Czy sprawa ma drugie dno?

Komu można ufać, kim jest Jake, kim jest Summer? Czy Rendi pogodzi się z rodziną, czy zamknie przeszłość?

Powiem Wam, oglądam wiele seriali kryminalnych, ale ta książka je przewyższa.

Czy zbrodnia okaże się wyjaśniona? Kim okaże się ofiara ? Co było w skrytce?

Czy sprawiedliwość zwycięży ?

Jako kryminał w skali 1-10 daję 18. Jako thriller romantyczny w skali 1-10 solidne 9.

Parę słów o autorce

Erica Spindler jest autorką ponad trzydziestu powieści, między innymi Pierwszej żony, Koszmarów przeszłości, Opętania, Krwawego wina, Złodzieja tożsamości i Ślepej zemsty, z których wiele trafiło na listę bestsellerów „New York Timesa”. Mieszka pod Nowym Orleanem z mężem i dwoma synami.

Podsumowanie

Kiedyś czytałam powieść E.Spindler: Jesteś jak ogień, grubą książkę , wydaną w serii SPECIAL w wydawnictwie Harlequinn, nie wiadomo czemu, bo to był thriller a nie żaden romans.

Tak książka utwierdziła mnie w tym, że warto sięgać po jej opowieści , co będę czyniła i będę pisała recenzje.

Polecam wam książkę „Tamta dziewczyna”, lepszą niż kryminał z telewizji.

Czas poświęcony na lekturę nie będzie czasem straconym.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj