Dzisiaj Dzień Bociana!!!

0
1097

Ja, jak każdy z nas z zachwytem spoglądam na nasze boćki.

Majestatyczne ptaki widzę z okna auta , kiedy jadę do pracy,niedaleko łąk i pastwisk.

Bocian, kiedy stoi mierzy około 80 cm; jego masa waha się od 2,7-4,5 kg, natomiast rozpiętość skrzydeł do 2 m.

Bociania dieta

Bociany żywią się wyłącznie :płazami; gryzoniami, ssakami owadożernymi na przykład kretami; dużymi owadami ( szarańcze, chrząszcze); rybaki; dżdżownicami , a czasami jajami bądź pisklętami innych ptaków. Dieta bociana zależy od pory roku, warunków bytowania.

„Kajtkowe przygody”

Pamiętam ze szkoły podstawowej, jak się zachwycałam postacią z „Kajtkowych przygód” .Książeczka mówiła o bocianie, który wypadł z gniazda i musiał spędzić czas na podwórku gospodarzy. Opisywała jego przygody z innymi „lokatorami” podwórka. Najlepsze jednak były „rozmyślania” tytułowego bohatera Kajtka.

Minęło 40 lat, a ja nadal to pamiętam, tak się zachwycałam Kajtkiem.

Cudowna rodzinka

Niedawno jechałam samochodem na zakupy, a musiałam jechać, przez pewną malowniczą miejscowość Kieleczka. Na słupie dostrzegłam rodzinę państwa Bocianów.

Pan Bocian badawczo mnie obserwował, kiedy wyciągałam aparat fotograficzny.Za chwilę i jego żona zainteresowała się moja skromną osobą. Zaczęli oboje „pozować”. Zobaczcie sami:

Chciałabym dożyć jeszcze tego, że za 20 lat bociany nadal będą nas zachwycać i że nie będą trzebione przez kłusowników w Afryce.

Dla mnie bocian to skarb narodowy, a dla was?

Johanka

fotografie własne : Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj