Danielle Steel Pięć dni w Paryżu -recenzja

0
337

Dziś recenzuję koleją książkę Pani Danielle Steel. Jak zwykle, nabyłam ją na popularnym serwisie aukcyjnym za około 4 złote. Ale jest to dobrze wydana kwota. Zyskałam niebanalną opowieść o ciekawym wątku, bynajmniej nie zwykłe romansidło, takich pani Steel nie pisze.

Jej książki zawsze poruszają jakiś społeczny aspekt, czy temat tabu, jak jest tutaj, zaraz opiszę.

Kim jest autorka

Danielle Steel raczej nie należy przestawiać, każdy wie, że to bestsellerowa autorka książek , których łączny nakład przekroczył trzysta milionów egzemplarzy!!!

Napisała ich ponad sto. Dzięki temu, że jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością , trafiła nawet do księgi Guinessa.

Sama autorka jest społeczniczką, przewodniczy Amerykańskiego Stowarzyszeniu Bibliotecznemu oraz jest rzecznikiem prasowym American Human Association, działającego na rzecz dzieci uzależnionych.

W życiu była w kilku związkach, a obecnie, od 5 lat – znalazła szczęście u boku nowego męża

Jej powieści czarują, nie są cukierkowate, ale zawierają pozytywny przekaz, że każde zło pokona dobro, że nienawiść można pokonać miłością, że trzeba wypatrywać szansy na zmianę życia i ją wykorzystywać.

Znajdziemy tu wszystko: pociechę dla kobiet, rozrywkę, nadzieję ponad wszystkim złym, ale i refleksję nad najważniejszymi wartościami w życiu.

Pisarka jest gwiazdą , pisze o wszystkim. Sama doznała i szczęścia w miłości, ale i zła – jak i śmierć syna, którą opisała w osobnej książce.

Pani Danielle Steel mówi, że największą radością jej życia są jej dzieci, a zwierzęta to hobby. Ma pięć psów,królika, papugę oraz świnkę .

Na pytanie jak długo ma zamiar jeszcze pisać , odpowiada, że ” do końca”.

Pięć dni w Paryżu

Znany farmaceuta, który wżenił się do bogatej rodziny, pochodzi z nizin społecznych. Jego matka i siostra zmarły na raka w młodym wieku. Praca nad lekiem na tę chorobę jest swoistym długiem, który chce spłacić.

Jego teść zrobił go prezesem firmy, ale za sznurki dalej stara się pociągać , mało tego, o wszystkim zaraz wie jego córka i odwrotnie, żyją z ścisłym związku. Ma on 3 synów, nie ma wpływu na decyzje o ich kształceniu, wychowaniu, o wszystkim decyduje żona z teściem. On jest marionetką w osiemnastoletnim małżeństwie, choć stara się tego nie widzieć.

Wszystko zmienia wizyta w Paryżu, gdzie jedzie do naukowca, który robi testy z nowym lekiem , który chce na rynek wypuścić firma teścia. Testy nie są pomyślne, a jego teściu nie chce tego przyjąć do wiadomości. Do kogo się dzwoni, jak ma się problem- do żony? Żony- która zaraz wszystko wypaple tatusiowi?

W hotelu Ritz w Paryżu, w którym śpi, dostrzega w windzie piękną kobietę Olivię, o przejmująco smutnych oczach, żonę kongresmena. Niedawno pochowała swego synka, który zachorował na raka i zmarł w wieku 2 lat. Do tej tragedii dochodzi brak wspracia męża, dla którego ona jest tylko kwiatkiem , trofeum, on kocha tylko politykę.

Jak dwóch ludzi zachowa się w trudnej dla siebie sytuacji, kiedy Olivia w czasie wieczornej ewakuacji hotelu wymyka się by porozmyślać na życiem i swym małżeństwem. Farmaceuta Peter rusza w nocy za samotną kobietą, chcąc ją chronić.

Zaprasza ją na kawę, jak to się skończy, czy Olivia odejdzie od męża, jak zachowa się Peter, czy ulegnie szantażowi żony i teścia, skłamie na komisji do spraw dopuszczania leków, czy nie?

Czy zwycięży moralność i uczciwość ? Co ma z tym wszystkim wspólnego pewna wioska we Francji?

O tym musicie się przekonać, czytając.

Podsumowanie

Jedno jest pewne, Drodzy Sympatycy 50ok.pl, ta książka nie jest czasem straconym, a lektura jej pozwoli się oderwać od codzienności, niesie nadzieję, że miłość pokonuje wszystko. Niebanalna opowieść, którą z całego serca polecam.

Zachęcam do przeczytania.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj