Bezpłatna rehabilitacja dla 560 mieszkańców województwa śląskiego

0
1636

Aż 560 osób może skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji bez kolejek w Specjalistycznym Ośrodku Rehabilitacji REVITA w Sosnowcu. W ubiegłym roku placówka wygrała konkurs organizowany przez Zarząd Województwa Śląskiego, otrzymując dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest w ramach „Regionalnego Programu rehabilitacji osób z chorobami przewlekłymi układu kostno-stawowego i mięśniowego na lata 2019-2022 w Sosnowcu”. Ośrodek właśnie rozpoczął zapisy pacjentów.

W programie realizowanym przez nasz Ośrodek mogą wziąć udział mieszkańcy województwa śląskiego ze zdiagnozowanymi chorobami przewlekłymi układu kostno-stawowego lub mięśniowego, w wieku 50-59 lat w przypadku kobiet i 50-64 lat w przypadku mężczyzn – mówi Michał Wróblewski, Prezes Zarządu MBM Nova sp. z o.o. sp.k. do której należy REVITA. – Warunkiem jest aktywność zawodowa pacjentów bądź gotowość do podjęcia zatrudnienia.

W ramach programu każdy pacjent spełniający warunki zostanie otoczony kompleksową opieką lekarską, fizjoterapeutyczną, a także edukacyjną. Program przewiduje wizyty u lekarza rehabilitacji medycznej, porady fizjoterapeutyczne i indywidualny plan rehabilitacyjny. Ponadto pacjenci wezmą udział w zajęciach z edukacji zdrowotnej, żywieniowej oraz psychoedukacji.

Wiemy, jak dużym problemem są choroby układu kostno-stawowego i mięśniowego, ponieważ na co dzień mamy wielu pacjentów, którym przynosimy ulgę w chorobach kręgosłupa, stawów czy przewlekłym bólu pleców – mówi Michał Wróblewski – Liczymy, że dzięki udziałowi w programie przywrócimy sporej liczbie pacjentów, w stosunkowo krótkim czasie, sprawność fizyczną i zdolność do pracy.

Szczegóły programu dostępne na stronie Ośrodka: https://revita-sosnowiec.pl/bezplatna-rehabilitacja-bez-kolejek/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj