Barbara Delinsky Nikt się nie dowie

0
364

Jak wiecie, jestem wierną fanką powieści Barbary Delinsky. Kocham ją za to, że pisze o życiu, a jej książki są przedstawione w taki sposób, że trudno uwierzyć, że to fikcja literacka i zmyśleni bohaterowie.

Gdy czytamy, tak bardzo wciągamy się w losy książek, że prawie „wchodzimy” mentalnie w fabułę i razem z ich bohaterami podążamy za ich losami.

Jak zwykle wypatrzyłam ją na popularnym serwisie aukcyjnym za jedyne 8 złotych. I było to decyzja, która wydaje się z perspektywy ostatnich dni -moim najrozsądniejszym wydatkiem. 🙂

Kim jest autorka?

Barbara Delinsky jest amerykańską pisarką i autorką romansów. Prawie dwadzieścia z nich trafiło na listę bestsellerów New York Times`a. Książki pani Delinsky przetłumaczono na 25 języków.

Pisała też pod pseudonimem: Bonnie Drake lub Billie Douglass.

Studiowała ona psychologię na Uniwersytecie Tufts oraz socjologię na Boston College.

Pracowała również jako fotografka i reporterka gazety Belont Harlald – zna codzienne życie, problemy i tragedie ludzkie z pierwszej ręki.

To widać właśnie w jej twórczości, tę wielką wiedzę o emocjach i problemach uczuciowych, przez co jej książki trafiają prosto do naszych serc.

Kiedy dotknęła ją własna walka o życie – z rakiem piersi opisała ją w książce „Uplift: Secrets from the Sisterhood of Breast Cancer Survivors” .

Dała nadzieję wielu tysiącom chorych, wspierając kobiety, pokazując, że walka niekoniecznie musi się skończyć źle.

Nikt się nie dowie

Barbara Delinsky porusza sprawy ludzkie, uczucia, miłość, nienawiść, zawiłości, stosunki rodzinne, relacje między członkami rodziny…Właśnie specyficzny rodzaj relacji rodzinnych odkrywamy w historii o której opowiada „Nikt się nie dowie”.

W deszczowy wieczór mama Deborah Monroe odbiera nastolatkę z imprezy, leje rzęsisty deszcz. Godzi się, by nastolatka – Grace – prowadziła. Obie są zmęczone, jadą do domu.

Nagle „znikąd” z boku , zupełnie niewidoczny dla kierowcy -pojawia się człowiek na drodze, uderzają w niego samochodem. Kim okaże się ofiara, czy kobiety go znają?

Matka, znana lekarka, samotnie po rozwodzie wychowująca swe dzieci- bierze winę na siebie, zeznając że to ona była za kierownicą – to rozpocznie ciąg zdarzeń, które obiorą niespodziewane kierunki.

Czy kłamstwo wyjdzie na jaw?

Zobaczymy studium rozbitej rodziny, relacji ojciec -dorosłe córki, relacji byłych małżonków; relacji ofiary ze sprawcą.

Jak to się skończy, kto poniesie karę za wypadek, kim była ofiara, czy rodzina przetrwa?

Nic Wam nie zdradzę.

Wszystko można powiedzieć o tej powieści , ale jedno jest pewne, nie oderwiecie się od tej książki. Splątane losy, uczucia, wartka akcja to same atuty tej książki.

Wspaniała powieść Barbary Delinsky Nikt się nie dowie_ fot. Johanka

Podsumowanie

Polecam Wam kolejną powieść Barbary Delinsky , która mnie zachwyciła i zapewniam, że czas poświęcony na czytanie nie będzie zmarnowanym.

Jesień, zima i każda inna pora roku jest dobra na czytanie powieści Barbary Delinsky , niebanalnych, z wartką akcją i piękną narracją Autorki.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj