Barbara Delinsky Nikt się nie dowie

0
292

Jak wiecie, jestem wierną fanką powieści Barbary Delinsky. Kocham ją za to, że pisze o życiu, a jej książki są przedstawione w taki sposób, że trudno uwierzyć, że to fikcja literacka i zmyśleni bohaterowie.

Gdy czytamy, tak bardzo wciągamy się w losy książek, że prawie „wchodzimy” mentalnie w fabułę i razem z ich bohaterami podążamy za ich losami.

Jak zwykle wypatrzyłam ją na popularnym serwisie aukcyjnym za jedyne 8 złotych. I było to decyzja, która wydaje się z perspektywy ostatnich dni -moim najrozsądniejszym wydatkiem. 🙂

Nikt się nie dowie

Barbara Delinsky porusza sprawy ludzkie, uczucia, miłość, nienawiść, zawiłości, stosunki rodzinne, relacje między członkami rodziny…Właśnie specyficzny rodzaj relacji rodzinnych odkrywamy w historii o której opowiada „Nikt się nie dowie”.

W deszczowy wieczór mama Deborah Monroe odbiera nastolatkę z imprezy, leje rzęsisty deszcz. Godzi się, by nastolatka – Grace – prowadziła. Obie są zmęczone, jadą do domu.

Nagle „znikąd” z boku , zupełnie niewidoczny dla kierowcy -pojawia się człowiek na drodze, uderzają w niego samochodem. Kim okaże się ofiara, czy kobiety go znają?

Matka, znana lekarka, samotnie po rozwodzie wychowująca swe dzieci- bierze winę na siebie, zeznając że to ona była za kierownicą – to rozpocznie ciąg zdarzeń, które obiorą niespodziewane kierunki.

Czy kłamstwo wyjdzie na jaw?

Zobaczymy studium rozbitej rodziny, relacji ojciec -dorosłe córki, relacji byłych małżonków; relacji ofiary ze sprawcą.

Jak to się skończy, kto poniesie karę za wypadek, kim była ofiara, czy rodzina przetrwa?

Nic Wam nie zdradzę.

Wszystko można powiedzieć o tej powieści , ale jedno jest pewne, nie oderwiecie się od tej książki. Splątane losy, uczucia, wartka akcja to same atuty tej książki.

Wspaniała powieść Barbary Delinsky Nikt się nie dowie_ fot. Johanka

Podsumowanie

Polecam Wam kolejną powieść Barbary Delinsky , która mnie zachwyciła i zapewniam, że czas poświęcony na czytanie nie będzie zmarnowanym.

Jesień, zima i każda inna pora roku jest dobra na czytanie powieści Barbary Delinsky , niebanalnych, z wartką akcją i piękną narracją Autorki.

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj