Barbara Boswell Niecne gry – recenzja

0
329

Kolejną książkę, którą chcę Wam zrecenzować, nabyłam, jak wszystkie moje książki, które tu opisuję, w antykwariacie, na popularnym serwisie aukcyjnym za całe 5 złotych.

Znałam Barbarę Boswell jako autorkę romansów wydawanych w wydawnictwie Harlequinn, jednakże ta książka to nie jest ckliwy romans klasy B.

Niecne gry

Powieść zaczyna się koło pewnego znanego baru o złej reputacji, który prowadzi część rodziny Monroe, która w mieście, oględnie mówiąc, nie ma „dobrej prasy”. Ashlynn skończyła szkołę średnią, pracuje. Jej zmarli rodzice w sumie chcieli się odciąć od swojej rodziny Monroe , szczególne matka, ale nie do końca się udało.

Początek książki – samotna 22 – latka czeka na chłopaka siostry Corda Way, by mu przekazać nowinę, lecz ten mówi, że wyjeżdża z miasta na zawsze. Ashlynne postanawia jednak nie wyjawiać prawdy o ciąży siostry życząc mu powodzenia.

Poznajemy główną bohaterkę sześć lat później, która wychowuje samotnie nastoletnią siostrę Kendrę (gdyż oboje rodzice nie żyją) oraz dwoje dzieci swojej lekkomyślnej siostry. Co się stało z tą siostrą, doczytajcie.

Jedno z dzieci ma ojca kaskadera, który był przypadkowo w mieście, a drugie ma ojca z szacownej rodziny, który nawet o nim nie wie.

I nagle , on, Cord Way -wg rodziny „czarna owca”, gdyż zamiast zajmować się polityką, mieszka gdzie indziej, prowadząc luksusowy hotel, przyjeżdża do miasta pomóc bratu w kampanii wyborczej, a Ashlynne obawia się, że jak się dowie o dziecku, to jej go odbierze.

Na co dzień dziewczyna mieszka skromnie, pracuje u lokalnego bogatego biznesmena, który jest właścicielem firmy budowlanej. On ma na pieńku z rodziną Way, dlaczego , przeczytajcie.

Pewnego dnia, na imprezie charytatywnej Cord zatrzymuje się w windzie z Ashlynne, „przystawia się „, ale dziewczyna aż zionie nienawiścią, a on nie rozpoznaje jej jako osoby sprzed lat , z którą się spotkał przed sławetnym barem. Dziewczyna go fascynuje. I nawzajem.

Trwa kampania wyborcza na senatora, rodzina Way a ten biznesmen wspiera drugą stronę, z sobie wiadomych powodów, w tle jest zemsta, doczytajcie. Od nienawiści do miłości jeden krok, jak się skończy ta historia, kto wygra kampanię wyborczą, czy związek Ashlynn i Corda się skończy dobrze czy źle, czy mężczyzna dowie się o ojcostwie, jak postąpi?

Akcja zmienia się jak w kalejdoskopie, emocję aż kipią, wartka narracja wciąga.

Polecam wam tę powieść obyczajową.

Na pewno sięgnę po kolejne książki Barbary Boswell, by je tu zrecenzować.

Kim jest autorka?

Jest amerykańską pisarką bestsellerów dla kobiet. W swych książkach opisuje najgłębsze możliwe ludzkie emocje, takie jak miłość, gniew, nienawiść. Narracja jest zawsze wartka, a intryga i zwroty akcji to największa wartość jej powieści. Dialogi, humor, lekkie pióro autorki, to jej znaki rozpoznawcze, niejednokrotnie w twórczości odnajdziemy napięcie i sensację. Romanse i powieści Barbary Boswell zaliczamy do klasyki gatunku, bo są niebanalne.

Pisała też pod pseudonimem Betsy Osborne. Urodziła się 28.10.1946 roku w Pensylwanii , mieszka w Stanach Zjednoczonych.

Podsumowanie

Warto sięgnąć po tę książkę by się zrelaksować, nie jest ona banalna, jest powieścią obyczajową z realiów amerykańskich, jednakże przedstawione problemy są ogólne, takie jakie występują wszędzie w społeczeństwie.

Każda książka Barbary Boswell jest warta przeczytania.

Polecam Wam Drodzy Sympatycy 50ok.pl

Johanka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj